Aby móc zaistnieć na danym rynku, ważne jest, aby dokładnie poznać, jakimi prawami się rządzi. Trzeba dokładnie poznać mechanizmy rynkowe, aby dana firma mogła optymalnie dostosować się do sytuacji, jaka aktualnie panuje na rynku.

Aby móc zaistnieć na danym rynku, ważne jest, aby dokładnie poznać, jakimi prawami się rządzi. Trzeba dokładnie poznać mechanizmy rynkowe, aby dana firma mogła optymalnie dostosować się do sytuacji, jaka aktualnie panuje na rynku.

Ekipa e-business.net.pl poleca:

Kylos.pl - Najlepsze w Polsce profesjonalne serwery wirtualne, vps i dedykowane!!

Kylos.pl - Najlepsze profesjonalne serwery vps, wirtualne i dedykowane w Polsce!! Poleca ekipa e-business.net.pl.

MasterNET.pl - Najtańsze domeny i przedłużenia w Polsce!! Bez haczyków. Tani i dobry hosting.

MasterNET.pl - Najtańsze domeny i przedłużenia w Polsce!! Bez haczyków. Tani hosting. Poleca ekipa e-business.net.pl.

Podaż

Podaż reguluje prawo podaży, które mówi, że ze wzrostem ceny rośnie również podaż danego towaru i odwrotnie.

Z popytem nierozerwalnie łączy się podaż. Według definicji jest to „ilość dóbr, oferowana na rynku przez producentów przy określonej cenie, przy założeniu niezmienności innych elementów charakteryzujących sytuację na rynku”. Krzywa podaży ukazuje zależność między ceną i podażą.

Podaż reguluje prawo podaży, które mówi, że ze wzrostem ceny rośnie również podaż danego towaru i odwrotnie. Na podaż wpływa wiele czynników, nie tylko cena. Oczywiście cena jest najważniejszym czynnikiem, bowiem dzięki niej możliwe jest określenie ile pieniędzy otrzyma producent sprzedając jedna jednostkę określonego dobra. [Reklama: wdrażanie brc, usługi księgowe poznań] Należy uwzględnić także płace, opłaty za energię, czynsz, ceny urządzeń, surowców koniecznych do produkcji, a wszystko to składa się na tzw. ceny czynników produkcji. Nie bez znaczenia jest poprawa technologii, ceny dóbr substytucyjnych oraz komplementarnych, jak również to, jaka jest liczba producentów na określonym rynku. Nie zapominajmy o celach przedsiębiorstwa, oczekiwaniach, które dotyczą zmian cen, eksporcie, imporcie, wielkości rezerw, czynnikach przypadkowych jak choćby pogoda, czasie, jakim dysponują producenci. Swój wpływ ma również interwencyjna polityka państwa, dotacje, subwencje, a także to, że podaż to wielkość elastyczna.

Tagi: podaż, prawo podaży, czynniki wpływające na podaż, cena


Prowadzone dla firm szkolenia handlowe odbywają w postaci konferencji

Powiązany artykuł: Zapewne każdy wie na czym polega działalność gospodarcza. Pomimo to trudno byłoby sformułować jej definicję i wymienić podstawowe prawa na jakich się opiera

Brak komentarzy!

 


Zobacz także:

Rodzaje popytu

Popyt jest zjawiskiem bardzo złożonym i możemy wyróżnić jego kilka rodzajów. [Reklama: Friseursalon Kln] Pierwszy z nich to tzw. popyt efektywny. Mamy z nim do czynienia, jeśli występuje chęć nabycia określonego towaru i jest ona poparta przez posiadanie odpowiedniego ekwiwalentu.

Krzywa podaży

Krzywa podaży jest jedną z podstawowych krzywych, jakich używa się w mikroekonomii. Obrazuje ona ile jego jednostek danego dobra mogą wyprodukować producenci, zakładając jego określoną cenę. Mimo iż podaż na dany produkt jest uzależniona od jego ceny, to właśnie cenę umieszcza się na osi pionowej, a ilość produktu zaznacza się na osi poziomej.

Mechanizm rynkowy

Zakładając firmę należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na opracowanie dobrego biznes palu, opracowanie strategii firmy, zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, ale przede wszystkim należy poznać mechanizmy, jakie rządzą rynkiem. Jest to o tyle ważne, że pozwoli na ocenę realnych szans utrzymania się na danym rynku. Mechanizm rynkowy jest procesem, który obejmuje działania podmiotów na rynku. W wyniku takich działań ustala się równowaga rynkowa. Następuje dostosowanie się popytu do podaży, a tym samym ustala się cena równowagi danego towaru lub usługi.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009